Aeroflot – lecieć czy nie lecieć?

Aeroflot? Niech będzie.

Tak właśnie wyglądał nasz pierwszy zakup biletów do Tajlandii – całkowicie przypadkowo wybraliśmy linie lotnicze Aeroflot. Przypadkowo, ponieważ nie czytaliśmy wcześniej żadnych opinii, nie porównywaliśmy cen, nie wertowaliśmy grup na FB. To była szybka decyzja. OK, no to lecimy. OK, może być Aeroflot. I za 5 minut bilety były już na naszych skrzynkach mailowych.

Czy żałujemy tej decyzji?

Zdecydowanie nie.

Dolecieliśmy w komplecie razem z bagażami, lot nie miał opóźnień, obsługa była miła, trafiła nam się całkiem krótka przesiadka, na pokładzie samolotu było czysto i nie umarliśmy z głodu.

Czy wybralibyśmy drugi raz Aeroflot?

Chyba nie 😉

Ponieważ teraz mamy już rozeznanie w tym temacie i wiemy, że mimo wszystko kupno tych biletów to nie był deal życia (2200zł za osobę w dwie strony na 3 miesiące przed wylotem) i że zdecydowanie może być wygodniej. Nauczyliśmy się polować na promocje i niestety Aeroflot nie daje tego samego standardu co Qatar, a w takiej sytuacji po co przepłacać?

Ale jeśli…

  • masz sztywne daty wylotu, które Cię interesują
  • Qatar czy Emirates nie oferują promocji na loty do Bangkoku
  • połączenie ma krótką przesiadkę
  • cena to ok. 1700 – 1800 zł
  • nie potrzebujesz najnowszych filmów na pokładzie samolotu
  • obędziesz się bez alkoholu podczas lotu

…to ta linia będzie całkiem w porządku. A najlepsze i tak zacznie się po wyjściu z lotniska – niezależnie od tego czym dolecimy do Bangkoku.

Jak widzicie poniżej szczyt nowoczesności to nie jest, ale pod ciepłym kocykiem można spokojnie przespać lot jeśli trafi nam się to szczęście, że lecimy w nocy lub jeśli po prostu lubimy przespać każdą podroż.

Aeroflot opinie

Każdy z pasażerów otrzymuje także chusteczki nawilżane, opaskę na oczy i słuchawki. Wybór filmów czy muzyki nie jest zbyt duży, ale może uda Wam się trafić na film, którego jeszcze nie widzieliście.

Aeroflot opinie

Nie umarliśmy z głodu, Aeroflot przyzwoicie (jak na linie lotnicze) nas nakarmił.

aeroflot

Co prawda na pokładzie samolotu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu więc toast za podróż wznieśliśmy herbatą. Wszelkie napoje – woda, kawa, herbata, soki są bez ograniczeń. Tak jak wspomniałam, alkohol nie jest dozwolony na pokładzie więc nie dość, że nie dostaniemy go od obsługi, to nie możemy też wypić tego zakupionego na lotnisku.

Czy zdecydujecie się na tego przewoźnika?

To zostawiam już do Waszej decyzji 🙂

Share:
%d bloggers like this: