Airbnb w Bangkoku, czyli nocleg idealny.

Jaką dzielnicę wybrać? Który hotel ma najlepszy stosunek ceny do jakości?  Jak wygląda transport do hotelu? Który basen na dachu ma najpiękniejszy widok? Ze śniadaniami czy bez? Czy w pobliżu jest jakiś sky bar?

Te i pewnie wiele innych pytań pojawia się za każdym razem gdy trzeba wybrać nocleg w Bangkoku. Na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń przyjęliśmy bardzo prostą strategię noclegową – pierwszy hotel może być jakikolwiek, ważne żeby był dobrą bazą wypadową na dalszą podróż.

Natomiast ostatni nocleg w Bangkoku, ten przed powrotem do Polski, musi być wow. I takie właśnie jest miejsce, które chcę Wam dziś pokazać.

Booking czy… Airbnb?

Schemat był zawsze takie sam – ustawiałam wszystkie istotne filtry (wifi, basen, od 3* w górę, dobra lokalizacja) i przeglądałam oferty na Bookingu. Za każdym razem wzdychałam do hotelu Grande Centre Point Terminal 21, ale ponad 1000zł to niekoniecznie jest kwota, którą wydam na 2 noce w hotelu. I wtedy pomyślałam, że strzałem w 10 może być Airbnb. Kilka minut przeglądania i już wiedziałam gdzie spędzimy dwie ostatnie noce w Bangkoku.

Centric Sathorn St. Louis

Tak właśnie nazywa się kondominium, które znalazłam na Airbnb. Całe mieszkanie dla nas, świetna lokalizacja, pomocni gospodarze, siłowania na ostatnim piętrze z widokiem na miasto, basen na dachu, Internet. Wszystkie wymagania zostały spełnione.

Lokalizacja

Do mieszkania dostaliśmy się z lotniska DMK przy pomocy transportu miejskiego, droga zajęła nam ok. godziny. Centric ma bardzo dobrą lokalizację jeśli chodzi o transport – BTS i metro dowiozą Was wszędzie. Od budynku do stacji BTS Surasak jest ok. 8min piechotą. W okolicy są same najlepsze hotele takie jak Eastin Grand Hotel, Lebua czy W Bangkok.

Mieszkanie

Na miejscu zaleliśmy wszystko, co jest potrzebne w podróży – ręczniki, czysta pościel, wyposażona kuchnia. Czuliśmy się bardzo zaopiekowani przez gospodarzy domu, którzy pozwolili nam nawet zostawić nasze bagaże w ich prywatnym mieszkaniu kilka pięter wyżej po wymeldowaniu się o godzinie 14:00. nocleg bangkok

Basen

Na 27 piętrze, z pięknym widokiem. A zresztą… zdjęcia mówią same za siebie 😉

nocleg w bangkoku

 

nocleg w bangkoku

nocleg w bangkoku

nocleg w bangkoku

Cena

Za dwie noce w tym mieszkaniu zapłaciliśmy ok. 500zł. Jest to dość konkurencyjna kwota w porównaniu do cen hotelowych – poniżej 500zł nie udało mi się znaleźć żadnego dobrego hotelu z tak świetnym basenem.

„Airbnb strictly prohibited”

Taką informację zobaczycie w każdym budynku tego typu. Podnajmowanie mieszkań za pomocą Airbnb jest w Tajlandii zakazane, czego przed przyjazdem na miejsce nie wiedzieliśmy. Właściciele mieszkania prosili nas żeby w razie pytań od kogokolwiek mówić, że jesteśmy ich znajomymi i żeby z żadnym problemem nie kierować się na recepcję. Ostatecznie nikt nas o nic nie pytał,  my staraliśmy się w żaden sposób nie zwracać na siebie uwagi. Taka taktyka okazała się skuteczna, a pewnie i tak każdy wie, że pomimo zakazu Airbnb ma się w Tajlandii bardzo dobrze.

Rezerwacja

Jeśli chcecie osobiście się przekonać o tym, że to miejsce jest świetne, tutaj bezpośredni link do oferty na Airbnb. KLIK.

Share:
%d bloggers like this: