Wesele w zimie – 6 powodów na TAK!

Wesele w zimie?

No jasne! 😉

Za chwile grudzień, a razem z nim rocznica naszego ślubu, więc to całkiem dobra okazja na wspomnienia z tego dnia. Dość nietypowo wybraliśmy grudniową datę. Dlaczego akurat grudzień? Chcieliśmy uniknąć szczytu sezonu ślubnego i trochę odejść od standardów, a wesele w zimie wydawało się całkiem fajną opcją.

Gdybyśmy mieli drugi raz wybierać datę ślubu, to bez zastanowienia byłyby to zimowy okres. A poniżej 6 powodów, dla których zimowe wesele to dobry pomysł.

1. Dekoracje zimowo – świąteczne

Gwiazdy betlejemskie, światełka, choinki i cała ta świąteczna otoczka naprawdę nas urzekła. Z głowy mieliśmy wymyślanie motywu czy koloru przewodniego, bo dekoracje były tu dość oczywiste, a efekt widzicie na zdjęciach.

wesele w zimie

wesele w zimie

wesele w zimie

wesele w zimie

2. Pogoda nie jest zagadką

Będzie padać? A może będzie ponad 30 stopni w cieniu? Wesele w zimie ma to do siebie, że pogoda jest dość oczywista. Po prostu będzie zimno. I od razu wiadomo, że dla pana młodego przyda się płaszcz, a do sukni ślubnej trzeba dopasować sweterek/kurtkę/pelerynę/cokolwiek ciepłego. W moim przypadku był to właśnie sweterek.

wesele w zimie

3. Jest taniej

Taka impreza to spory wydatek więc dobrze jeśli możemy na czymś zaoszczędzić. Wesele w zimie to możliwość zyskania rabatów wśród usługodawców, bo jest to zdecydowanie niski sezon w branży ślubnej. A po przeliczeniu wszystkiego okazuje się, ze zaoszczędzoną kwotę można dorzucić do budżetu na podróż poślubną 😉

wesele w zimie

4. Łatwiej znaleźć dobrych usługodawców.

Po prostu większość ma wolne terminy i nie trzeba się zastanawiać jak na 3 lata do przodu zgrać wolny termin w wymarzonej restauracji z wolnym terminem u rozchwytanego fotografa. Wszystkich usługodawców zarezerwowaliśmy na 10 miesięcy przed ślubem i nikt nam nie odmówił z powodu zajętego terminu.

wesele w zimie

5. Wszyscy mają czas

Jest tyle co po sezonie, a do kolejnego jeszcze sporo czasu –  wszyscy usługodawcy mają więcej czasu, aby zrealizować nasze zamówienia. Moja suknia ślubna była uszyta w miesiąc. na zaproszenia czekaliśmy ponad tydzień, a fotograf oddał materiał przed datą określoną w umowie. Sprawnie i bez kolejek.

wesele w zimie

5. Coś nowego dla gości

Wesele w zimie już samo w sobie jest atrakcją dla gości. Zazwyczaj sezon ślubny to okres wakacyjny, od czerwca do września mamy w Polsce szaleństwo ślubne, do którego nasi goście są przyzwyczajeni. Zimowa data ślubu i wesela może ich pozytywnie zaskoczyć i na pewno będzie to dla duży wyróżnik.

wesele w zimie

Przekonani?

Jeśli planujecie wesele w zimie, to podjęliście bardzo dobrą decyzję. A jeśli wybór daty ślubu jest przed Wami, to zimowe terminy polecają się Waszej uwadze.

Tagi: ,
Share:
  • Ślub brałam w listopadzie. Idealna data! 🙂 jeszcze nie świątecznie (w tych terminach ślubów jednak troszkę jest), już zimno, a więc wiadomo, jak mam się ubrać i że raczej będzie padać, niż nie będzie. A wesele? Każdy był na parkiecie, bo w listopadzie imprez niewiele, więc każdy spragniony 😉

    • Byłam kiedyś na listopadowym weselu i było super! Własnie dlatego, że konkurencyjnych imprez brak, to wszyscy się bawili do rana 😀

  • Bardzo fajnie to wszystko wygląda! Jak żałuję, że nie miałam jeszcze okazji fotografować zimowego wesela. 😀 Jako fotograf ślubny sama widzę, że w kółko dostaję pytania o te same daty w maju, czerwcu i sierpniu. Wszyscy rzucają się na te miesiące, a nie uważam, żeby jesienne bądź zimowe uroczystości traciły na uroku. 🙂 A te dekoracje z pierwszych fotek w ogóle są przecudowne! 😀 Wszystko ekstra!

    • Dekoracje nas całkowicie przekonały do grudniowej daty, bo okazało się, że mamy je w pakiecie więc odpada koszt dekoratorki 😀 Trzymam kciuki za jakąś zimową parę, bo domyślam się, że dla fotografa to też fajna atrakcja 🙂

      • Jeszcze po cichu liczę, że może na spontanie odezwie się do mnie jakaś styczniowa bądź lutowa para. Przyjęłabym ich z ogromną radością! 😀

%d bloggers like this: